Ilja Čičvák

Lásky nikdy nespia

Cicvak Lasky003

Zbierka básní Lásky nikdy nespia je výberom z básnikovej ľúbostnej poézie, ktorá je úprimná, neumelá, nefalšovaná. Autorov svojrázny rytmus je oživením súčasnej tvorby a dáva najavo, že netrpí žiadnou formou schematizmu. Potvrdzuje to i bohato aplikovaná rozmanitosť tvorivého štýlu, ktorý je priliehavý téme a je odrazom básnikovho tvorivého ducha. Ten je moderný i klasický. Z jeho básní pramení filozofický postulát života, ale chce čitateľa aj rozptýliť a poukázať na sladkosť či dravosť lásky, jej skutočnú, ba mnohokrát i úskočnú silu, či nežné pohladenie. Básne vznikli mimo územia Slovenska, ich vydanie teda symbolicky spája slovenskú kultúru doma a vo svete.

11,5 x 16,5 cm, 80 strán, tvrdá väzba, ISBN 978-80-89567-12-6

CENA : 5.50 EUR

 

Ilja Čičvák (1939) sa narodil v Rokytovciach na východnom Slovensku. Časopisecky publikoval už od svojich štrnástich rokov. Po skončení štúdia na Vysokej škole ekonomickej pôsobil ako redaktor v Československej televízií. V tom čase pravidelne prispieval poéziou a krátkymi prózami do časopisu Roháč a denníka Hlas ľudu. Aby unikol dvojročnému trestu odňatia slobody, ktorý na neho uvalil vtedajší komunistický režim, ako 28-ročný emigroval do Kanady. V súčasnosti žije v Ottave, kde v roku 1980 založil Spoločnosť priateľov slovenskej literatúry. Je členom Únie kanadských spisovateľov a Spolku slovenských spisovateľov.

zavrieť

 
 
 • AKCIOVÁ PONUKA

  Na objednávky zrealizované prostredníctvom www.postscriptum.sk
  od 1. 4. do 30. 4. 2020 uplatníme zľavu 50 % z bežnej ceny.


  Platba sa bude realizovať bankovým prevodom na základe faktúry, ktorú zašleme emailom. Objednané knihy doručí Slovenská pošta ako doporučenú zásielku. (Dobierku nebudeme používať.) Do faktúry zahrnieme prepravné náklady podľa cenníka pošty, t. j. od 2 do 3,50 eur podľa váhy zásielky.

  ----------------------------------------------------------------------------------

  Tituly dostupné vo forme e-knihy

  ÚSPEŠNE NEŠŤASTNÍ   https://www.martinus.sk/?uItem=713179

  RING SMRTI   https://www.martinus.sk/?uItem=713195

  ---------------------------------------------------------------------------------

  Zbierku básní

  Pavol Prikryl: Oravské rondely

  môžete teraz získať s osobným venovaním autora

   

Zavrieť